10 симптомів, при яких потрібно терміново бігти до гінеколога

Вівторок, 15/11/2022 - 13:31 238

Вперше на прийом до гінеколога дівчинка потрапляє у віці 11-14 років, коли у неї починається менархе (перша менструація). Доросла жінка, починаючи з 18 років і протягом усього репродуктивного періоду, має приходити на профогляд до цього лікаря двічі на рік. Жінкам із менопаузою достатньо 1 разу.

Але якщо ви раптово відчули дискомфорт внизу живота або в ділянці попереку (особливо якщо він супроводжується спазмом), виявили незвичні виділення з піхви або з’явився біль під час та після статевого акту – не чекайте на календарний візит. Запишіться на прийом до фахівця негайно!

За якими ознаками розпізнаються гінекологічні патології, можна дізнатися у експертів клініки “Добрий прогноз”, де 24/7 відкрита чудова гінекологія київ із сучасною операційною.

Які симптоми не можна ігнорувати

Захворювання жіночої репродуктивної системи важливо виявити та лікувати якомога раніше. В іншому випадку вони швидко перейдуть у хронічну форму і стануть причиною багатьох ускладнень, аж до безпліддя або онкології.

Деякі хвороби особливо небезпечні тим, що у початковій стадії протікають безсимптомно. Виявити їх можна лише завдяки спеціальним аналізам, які призначає лікар після огляду.

Однак у більшості жіночі захворювання таки мають характерну симптоматику. Будь-яка з перелічених ознак – сигнал, що консультація гінеколога київ потрібна терміново:

  • будь-який збій менструального циклу;
  • кровотеча, що не пов’язана з регулами;
  • рясна або мізерна менструація;
  • будь-які виділення з неприємним запахом (слизові, гнійні чи кров’яні);
  • біль нижче пупка чи у промежині;
  • гострі чи тупі болі внизу живота;
  • свербіж, набряклість, відчуття стороннього тіла в інтимній зоні;
  • біль під час сексу;
  • дискомфорт при сечовипусканні;
  • ущільнення в паху та молочних залозах.

Як проходить прийом у гінеколога

Якщо це перший візит до конкретного фахівця, лікар спочатку збере ваш анамнез: заведе картку, до якої з ваших слів запише перенесені захворювання та зафіксує скарги, з якими звернулися тепер.

Потім проведе візуальний огляд на кріслі, використовуючи одноразовий інструмент, та бімануальне обстеження, візьме мазок, пальпує молочні залози.

Іноді для уточнення потрібні додаткові методи діагностики – кольпоскопія, що дозволяє вчасно виявити патологічні зміни шийки матки (мікроерозії, пухлини, крововиливу), УЗД органів малого тазу, цитологія.

План повного обстеження лікар складе, отримавши результати лабораторних досліджень. Після первинного огляду, як правило, призначаються препарати, покликані усунути гострий стан.

ВАЖЛИВО: щоб аналізи показали коректний результат, три дні до походу до лікаря не користуйтесь вагінальними свічками, спринцівкою та тампонами. Також за 1-2 дні до візиту краще утриматись від сексу.

Теґи: діагностикаконсультація гінекологалікар

Читайте головні новини nashreporter.com у соціальних мережах FacebookTelegram