Поради медиків Кам'янського: як зберегти здоров'я серця

вс, 10/02/2022 - 14:45
Автор: Администратор
Поради медиків Кам'янського: які допоможуть зберегти здоров'я серця

Публікуємо інформацію Міського медичного центру здоров’я та медицини спорту.

В Україні серцево-судинні захворювання – основна причина інвалідності та смертності населення. Існує багато чинників ризику, пов'язаних з ішемічною хворобою серця та інсультом. Деякі фактори, такі як сімейний анамнез, не можуть бути змінені, однак 80% передчасних смертей від серцево-судинних захворювань можна було б уникнути, якби контролювалися такі основні причини, як: вживання тютюну, неправильне харчування, відсутність фізичної активності, надмірне споживання алкоголю, підвищений рівень загального холестерину крові, артеріальна гіпертензія, надмірна вага та стреси.

Поради, які допоможуть зберегти здоров’я серця

- Раціональне  харчування. Для підтримки здорової серцево-судинної системи  потрібен збалансований раціон харчування. Віддавайте перевагу овочам, фруктам, злакам, бобовим, горіхам, кисломолочним продуктам, нежирним сортам м'яса та риби.

- Фізична активність. Більше рухайтеся, гуляйте на свіжому повітрі, займайтеся спортом.

- Уникайте стресів та вчіться справлятися з ними.

- Скажіть «НІ» шкідливим звичкам! Відмовтеся від тютюнопаління та алкоголю.

- Контролюйте свій артеріальний тиск та рівень цукру в крові. Оптимальним рівнем артеріального тиску для більшості людей вважаються всі показники артеріального тиску, які не перевищують 140/90. Оптимальний рівень цукру капілярної крові (при заборі крові з пальця) від 3,3 до 5,5 ммоль/л. 

- Регулярно відвідуйте свого сімейного лікаря, з яким підписали декларацію. Навіть при відсутності скарг зверніться щоб пройти обстеження. Профілактичні медичні огляди з періодичним вимірюванням рівня артеріального тиску, визначенням вмісту холестерину та глюкози в крові допоможуть вчасно виявити захворювання та попередити розвиток можливих ускладнень – гострого інфаркту міокарда, гострої та хронічної серцевої недостатності.

Також, з метою профілактики серцево-судинних захворювань бажано м'якше ставитися до емоційних дискусій та достатньо відпочивати. Кількість часу, відведеного для сну, має бути не менше восьми годин.

Не ставтесь легковажно до свого здоров’я. Доки ми здорові, то не думаємо, як зберегти своє серце в хорошому стані. Хоча, якщо замислитись, то це не так вже і важко. Якщо дбати про власне здоров'я та здоров’я своїх рідних, правильно харчуватися, займатися фізкультурою та спортом і не труїти організм нікотином та алкоголем, то серце вірою і правдою служитиме нам довгі роки.

Нагадаємо, цього тижня проводився  Всесвітній день серця. Його мета – підвищити значимість, глобальність та важливість тієї небезпеки, до якої призводить розповсюдженість серцево – судинних захворювань, посилити профілактичні заходи з питань профілактики.

КЗОЗ КМР «Міський медичний центр здоров’я та медицини спорту» 

Читайте главные новости nashreporter.com в социальных сетях Facebook, Telegram, Twitter

Новости партнеров